logo adresa dum
 
E-mail Kontakty O nás Vybavení praxe Pro lékaře Zpět Tisk
ošetření
Implantáty
zihned
Galerie
Události
Dotazy
 

Bělení zubů

Hezké, zdravě vypadající zuby zásadním způsobem ovlivňují vzhled člověka a jsou dnes považovány za nezbytný předpoklad krásy a vytvoření pozitivního image daného jedince. Poměrně nenáročným způsobem, jak lze tohoto cíle dosáhnout, je metoda bělení zubů, která vedle zesvětlení zubů pomůže zbavit se i nežádoucích skvrn od kouření, jídel, nápojů i špatného zbarvení zubů v důsledku užívání léků.

Naše praxe nabízí obě dnes nejvíce používané metody bělení zubů. Jednak metodu ordinačně-domácího bělení a jednak metodu bělení ordinačního. Klinické i laboratorní testy prokázaly, že při správném bělení zubů nedochází k žádným škodlivým vlivům na zuby a ani na měkké tkáně v okolí zubů.

Ordinačně-domácí bělení spočívá v laboratorním zhotovení nosičů pro bělící gel. Po nanesení bělícího gelu si pacient nasadí tyto nosiče do úst, kde je ponechá v prvním týdnu bělení cca 1-2 hodiny a v druhém týdnu cca na 2-4 hodiny. Obvykle potřebná délka této procedury je 2-3 týdny. Metoda ordinačně-domácího bělení nabízí pacientům bezpečné a účinné bělení zubů s výsledným efektem trvajícím 2 až 3 roky a s možností prodloužení výsledku jednoduchým dobělováním.

Druhým způsobem je metoda ordinačního bělení tzv. plasmovou lampou a speciálním bělícím gelem. Touto metodou lze dosáhnout velmi rychle
( v průběhu cca 1 hodiny) a pod plnou kontrolou ošetřujícího výrazného zesvětlení zubů s dlouhodobým výsledkem trvajícím cca 2-3 roky. Nevýhodou této metody je určitá větší rasantnost této metody i vyšší cena za její provedení.

Obě metody lze kombinovat a kombinací předností obou metod dosáhnout optimálního výsledku.

Naše praxe nabízí také metodu tzv. vnitřního bělení, kterou lze zesvětlit zuby ztmavlé v důsledku např. ztráty vitality daného zubu.

 

bělení zubů
    Copyright © 2006 PCDI  
Události zihned ošetření